Dodano: 12 lipca 2022 08:02

Nowe fakty w sprawie tragedii w Kudowie-Zdroju. Zginął mężczyzna. Ciężko ranna jest kobieta. Oboje byli pijani

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Kudowie-Zdroju w weekend. Osobowe Audi wypadło z drogi, uderzyło w skarpę, słup i przepust drogowy, po czym dachowało. – Uderzenie było tak silne, że dwie osoby wypadły z samochodu. 32-letni mężczyzna zmarł, a 28-letnia kobieta przebywa w szpitalu z poważnymi obrażeniami – informuje policja.

Funkcjonariusze ustalają, kto w momencie wypadku siedział za kierownicą samochodu. Już dziś wiadomo, że obie osoby były pijane.

Do wypadku doszło tuż po północy z soboty na niedzielę w Kudowie-Zdroju w pobliżu przejścia granicznego z Nachodem.

REKLAMA

Z wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych wynika, że osoba kierująca samochodem marki Audi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi, uderzyła w skarpę, a następnie w przepust drogowy, oraz lampę oświetleniową powodując wywrócenie się pojazdu i jego prawie całkowite zniszczenie. Uderzenie było tak silne, że 32–letni mężczyzna, oraz 28–letnia kobieta, którzy podróżowali autem, wypadli z pojazdu. Nieprzytomny mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie mimo wysiłków ze strony lekarzy i ratowników, zmarł. Pasażerka w wyniku wypadku doznała poważnych obrażeń górnej części ciała i pozostała w szpitalu – informuje policja.

Obie osoby były pijane. Badanie przeprowadzone na potrzeby diagnostyki szpitalnej wykazało, że mężczyzna miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie, a kobieta prawie dwa promile. Pobrano od nich także krew do badań na zawartość innych substancji odurzających.

Nowe fakty w sprawie tragedii w Kudowie-Zdroju. Zginął mężczyzna. Ciężko ranna jest kobieta. Oboje byli pijani fot. Dolnośląska Policja

Nowe fakty w sprawie tragedii w Kudowie-Zdroju. Zginął mężczyzna. Ciężko ranna jest kobieta. Oboje byli pijani fot. Dolnośląska Policja

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także