Dodano: 24 stycznia 2022 10:18

Nowe fakty w sprawie dachowania na serpentynach. Kierowca był nietrzeźwy

Tematy: 


Do groźnego wypadku doszło w niedzielę około godziny piątej na serpentynach z Wałbrzycha do Boguszowa-Gorc. Jak informuje policja, samochodem kierował 34-letni mieszkaniec Katowic. Mężczyzna miał blisko 1,15 promila alkoholu.

Samochód mieszkańca Katowic wypadł z drogi i dachował. Strażacy by wyciągnąć kierowcę musieli użyć ciężkiego sprzętu. Mężczyzna trafił do szpitala na badania.

Okazało się, że do zdarzenia doszło, gdyż był po prostu nietrzeźwy. Miał w organizmie blisko 1,15 promila alkoholu – informuje policja.

Kierowca stracił prawo jazdy, a jego samochód trafił na miejski parking.

To nie jedyny pijany kierowca zatrzymany w weekend. W sobotę w ręce mundurowych wpadł 42-latek z Zielonej Góry. Mężczyzna jechał ulicą Główną w strudze. W organizmie miał blisko 1,15 promila alkoholu. Ten kierowca także stracił prawo jazdy.

Obaj mężczyźni staną teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, a pierwszy  z nich dodatkowo za spowodowanie zdarzenia drogowego, mogą trafić za kraty więzienia na dwa lata. Grozi im także wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna – informuje wałbrzyska policja.

Dachowanie na serpentynach z Wałbrzycha do Boguszowa-Gorc fot. użyczona / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dachowanie na serpentynach z Wałbrzycha do Boguszowa-Gorc fot. użyczona / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Auto dachowało na serpentynach z Wałbrzycha do Boguszowa. Jedna osoba poszkodowana fot. użyczone / OSP Boguszów

 

Zobacz także