Dodano: 6 stycznia 2022 14:51

Nowe, drakońskie kary za prędkość. Dużo kontroli, kilkadziesiąt osób ukaranych

Tematy: 


800 zł to najwyższy mandat, jakim ukarani zostali w ciągu kilku ostatnich dni wałbrzyscy kierowcy. Od nowego roku policjanci wałbrzyskiej drogówki zatrzymali trzy osoby, które przekroczyły prędkość o więcej niż 31 km/k od obowiązującej.

800 zł to wcale nie najwyższy mandat, jaki po nowym roku może wystawić policja. W myśl znowelizowanego prawa o ruchu drogowym za zbyt szybką jazdę możemy dostać nawet 2.500 zł kary. Tu prędkość dopuszczalna musi być przekroczona o co najmniej 71 km/h.

Nowe przepisy to także zwiększona ilość kontroli na drogach. Tylko przez pierwsze cztery dni nowego roku zatrzymano i ukarano 32 osoby. Od nowego roku częściej niż zazwyczaj widzimy policjantów z radarem między innymi na Podzamczu. Tu ulubionym miejscem funkcjonariuszy jest wciąż ulica Wieniawskiego, jednak coraz częściej, szczególnie po południu, „stoją” w okolicach wjazdu na działki i  spółdzielni mieszkaniowej Podzamcze. To nie jedyne miejsca, w których kontrole w ostatnich dniach przeprowadzane są częściej niż zazwyczaj.

fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Policja w czasie kontroli prędkości fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Policja w czasie kontroli prędkości fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także