Nowe Autobusowe Połączenia KD na Dolnym Śląsku [Wideo]

14 kwietnia 2023 08:17. Autobus KD. fot. użyczona
Artykuł powierzony

Tematy: 


Dwie stolice powiatów, Złotoryja i Lwówek Śląski, a także Syców i Przemków, będą niebawem połączone autobusami Kolei Dolnośląskich. Wszystko to dzięki pojedynczemu, kolejowemu biletowi! Ogromnym sukcesem okazała się linia z Kłodzka do Stronia Śląskiego, która przyciągnęła ponad 31 tysiące pasażerów. Teraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ma w planach uruchomienie kolejnych, autobusowych linii KD!

Począwszy od września 2023 roku, siatka połączeń Kolei Dolnośląskich zostanie poszerzona o trzy nowe linie autobusowe, które ułatwią podróżowanie po regionie. Trasa Legnica – Złotoryja – Lwówek Śląski – Jelenia Góra połączy ważne ośrodki gospodarcze i turystyczne Dolnego Śląska. Linia Chocianów – Przemków – Głogów natomiast zaoferuje dogodne połączenie między tymi miejscowościami, umożliwiając szybki i wygodny transport pasażerów. Trzecia z nowych tras, Oleśnica – Syców, umożliwi komunikację pomiędzy dwoma kolejnymi miastami.

W ramach siatki połączeń KD włączono także miejscowości, w których łącznie zamieszkuje ponad 50 tysięcy mieszkańców Dolnego Śląska. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu, mieszkańcy regionu będą mogli korzystać z nowoczesnej, zintegrowanej komunikacji, która zapewni im łatwiejszy dostęp do pracy, szkół, usług czy atrakcji turystycznych.

REKLAMA

Więcej informacji w materiale Kolei Dolnośląskich.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 14 kwietnia 2023 08:17
`