Dodano: 30 października 2019 17:05

Nowe alkomaty policji z Wałbrzycha. Sam sprawdzisz czy jesteś pijany

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Nowe urządzenia zamontowano w Komendzie Miejskiej Policji przy ulicy Mazowieckiej i w komisariacie numer dwa na Psim Polu. Alkomaty znajdują się tuż za głównymi drzwiami. Każdy kto ma wątpliwości co do tego czy może wsiąść za kierownicę samochodu, może przyjść i samodzielnie, bezpłatnie sprawdzić trzeźwość

Warto skorzystać z urządzeń zanim ruszymy nawet w krótką podróż swoim samochodem, a nie mamy pewności, czy jesteśmy trzeźwi – przekonują wałbrzyscy policjanci.

Jak wygląda pomiar? Wystarczy pobrać słomkę i włożyć ją w otwór pomiarowy urządzenia. Później trzeba nacisnąć guzik uruchamiający alkomat i postępować zgodnie z instrukcjami widocznymi na ekranie.

REKLAMA

Montaż urządzeń to element profilaktyki, przekonują policjanci, którzy w ten sposób chcą ograniczyć liczbę nietrzeźwych kierowców.

O czym warto jeszcze pamiętać? Jeżeli alkomat wskaże wynik od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ alkoholu w organizmie to jesteśmy w stanie po użyciu alkoholu i odpowiadamy za popełnienie wykroczenia. Jeżeli natomiast wynik jest wyższy niż 0,5 ‰ znajdujemy się w stanie nietrzeźwości i odpowiadamy za popełnienie przestępstwa. W obu przypadkach zatrzymanie do kontroli drogowej przez policjantów zakończy się odebraniem prawa jazdy na dłuższy czas, grzywną, a w przypadku przestępstwa, karą więzienia nawet do 2 lat.

Alkomat w KMP Wałbrzych. Źródło: użyczone

Alkomat w KMP Wałbrzych. Źródło: użyczone

Alkomat w KMP Wałbrzych. Źródło: użyczone

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także