Dodano: 30 października 2019 17:05
Nowe alkomaty policji z Wałbrzycha. Sam sprawdzisz czy jesteś pijany
Tematy: alkomat policja wałbrzych
Nowe urządzenia zamontowano w Komendzie Miejskiej Policji przy ulicy Mazowieckiej i w komisariacie numer dwa na Psim Polu. Alkomaty znajdują się tuż za głównymi drzwiami. Każdy kto ma wątpliwości co do tego czy może wsiąść za kierownicę samochodu, może przyjść i samodzielnie, bezpłatnie sprawdzić trzeźwość
Warto skorzystać z urządzeń zanim ruszymy nawet w krótką podróż swoim samochodem, a nie mamy pewności, czy jesteśmy trzeźwi – przekonują wałbrzyscy policjanci.
Jak wygląda pomiar? Wystarczy pobrać słomkę i włożyć ją w otwór pomiarowy urządzenia. Później trzeba nacisnąć guzik uruchamiający alkomat i postępować zgodnie z instrukcjami widocznymi na ekranie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Montaż urządzeń to element profilaktyki, przekonują policjanci, którzy w ten sposób chcą ograniczyć liczbę nietrzeźwych kierowców.
O czym warto jeszcze pamiętać? Jeżeli alkomat wskaże wynik od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ alkoholu w organizmie to jesteśmy w stanie po użyciu alkoholu i odpowiadamy za popełnienie wykroczenia. Jeżeli natomiast wynik jest wyższy niż 0,5 ‰ znajdujemy się w stanie nietrzeźwości i odpowiadamy za popełnienie przestępstwa. W obu przypadkach zatrzymanie do kontroli drogowej przez policjantów zakończy się odebraniem prawa jazdy na dłuższy czas, grzywną, a w przypadku przestępstwa, karą więzienia nawet do 2 lat.

Alkomat w KMP Wałbrzych. Źródło: użyczone

Alkomat w KMP Wałbrzych. Źródło: użyczone

Alkomat w KMP Wałbrzych. Źródło: użyczone

Zobacz także
- Wałbrzych zyskuje nową markę! Ultima Auto otwiera salon MG!
- Szczawno-Zdrój. Muszla koncertowa do remontu
- Wałbrzych. Inwestycja za pięćset milionów Euro
- To nowa rzeczniczka prasowa Wałbrzycha. Jej poprzedniczka została prezesem Aqua-Zdroju
- Mieszkańcy Świdnicy zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka od września
- Wałbrzych chciał kupić 14 autobusów wodorowych. Przetarg unieważniono
Najczęściej czytane
Sytuacja trudna do zaakceptowania. Władze Wałbrzycha komentują sprawę hospicjum
Ponad 90 tysięcy odwiedzających i 600 tysięcy złotych przychodu. Wieża widokowa w Parku Sobieskiego kończy rok działalności
Głuszyca ma wody termalne, ale bez szans na kąpieliska. Miasto rozważa inne wykorzystanie odwiertu
Zatrzymany za uwięzienie i gwałt. Ofiara uciekła po kilku dniach gehenny
Renata Wierzbicka nie chce być prezesem hospicjum. Pozostanie jednak w zarządzie