Dodano: 6 czerwca 2022 07:33

Nowa wieża widokowa na Dzikowcu. Atrakcja stanie kilkaset metrów od istniejącej wieży

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wieża ma mieć ponad trzydzieści metrów wysokości. Powstanie w masywie Dzikowca, nieco wyżej niż ta, która już istnieje. Budowa nowej atrakcji pochłonie około sześciu milionów złotych. Powiat dostał kasę w ramach drugiej edycji rządowego programu Polski Ład. Starosta powiatu wałbrzyskiego liczy, że będzie to zalążek dużego ośrodka, w którym być może w przyszłości powstanie atrakcja na miarę wież umożliwiających spacer w chmurach.

Powiat złożył trzy wnioski do rządowego programu Polski Ład i na wszystkie otrzymał pieniądze. Pierwszy dotyczy przebudowy trzech mostów. Drugi remontu dwunastu kilometrów dróg. Trzeci budowy wieży widokowej w masywie Dzikowca.

Nowa wieża, podobnie, jak ta w Szczawnie-Zdroju, ma dawać możliwość wejścia także osobom niepełnosprawnym. Obiekt ma pełnić także funkcję przeciwpożarową.

REKLAMA

Będą tam zamontowane kamery online, czyli w dowolnym miejscu na świecie będziemy mogli się zalogować i zobaczyć, jakie mamy widoki na piękną ziemię wałbrzyską – mówi Krzysztof Kwiatkowski, starosta wałbrzyski.

Jak przyznaje starosta, wieża ma powstać blisko czterysta metrów od obecnie istniejącej wieży w masywie Dzikowca. Nowa atrakcja ma stanąć na terenie gminy Czarny Bór.

Krzysztof Kwiatkowski liczy, że wieża będzie zalążkiem dużego ośrodka i przyciągnie do regionu kolejnych turystów.

Wierzę w to, że ta inwestycja spowoduje, że mieszkańcy zainwestują w restauracje, parkingi, agroturystki i ten region zacznie świetnie funkcjonować. Wieża jest jednym z elementów planu. Marzeniem finalnym jest to, aby tam powstał mały spacer w chmurach – dodaje Kwiatkowski.

Otwarcie po locdownie stoku narciarskiego na Dzikowcu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także