Dodano: 17 czerwca 2024 16:41

Nowa wieża na Dzikowcu. Zakończenie prac jeszcze w tym roku

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Po miesiącach uzgodnień i załatwiania procedur administracyjnych, ciągnięcia kabli, światłowodu i innych przyłączy – ruszyła budowa wieży na Dzikowcu. Widać już pierwsze efekty pracy. Obiekt ma być gotowy do końca roku.

Na Dzikowcu mamy już początek inwestycji, mamy rozłożony przewód instalacji elektrycznej niskiego napięcia, jest rozłożony przewód światłowodowy, doprowadzony na wierzchołek. W tym tygodniu jesteśmy już na etapie wykonywania wykopów pod fundamenty na wieżę, także tak naprawdę można powiedzieć, że prace budowlane się już rozpoczęły – mówi Mirosław Lech, wicestarosta wałbrzyski.

Wieża oprócz funkcji turystycznych ma pełnić funkcje bezpieczeństwa, ma być punktem monitoringu przeciwpożarowego. Będzie miała około 37 metrów, a platforma widokowa zostanie posadowiona 34 metry nad ziemią. Jak zapewnia wicestarosta wałbrzyski, prace idą zgodnie z harmonogramem.

REKLAMA

Myślę, że do tej pory harmonogram, który został nam przedstawiony, jest dotrzymywany i myślę, że koniec listopada to jest termin, kiedy inwestycja ma być zakończona i póki co nie jest to zagrożone. Oczywiście, najważniejszym elementem do tego, żeby tę inwestycję zakończyć o czasie, jest aura, jest pogoda – dodaje wicestarosta.

Wykonawca, podobnie jak w przypadku innych wież, które stawiał w regionie wałbrzyskim, wszystkie elementy wykona w siedzibie firmy, a na miejscu złoży je jak klocki LEGO.

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także