Nowa Ruda. Przedszkole zamknięte przez koronawirusa

4 marca 2020 21:59. Fot. Ilustracyjna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


–  Drodzy Rodzice przedszkole będzie nieczynne w dniach 05.03 – 06.03.2020 (czwartek i piątek) w związku z podwyższonym ryzykiem zachorowania na koronawirusa i wystąpieniem objawów u jednego z naszych wychowanków, mogących świadczyć o zakażeniu koronawirusem – taka informacja pojawiła się na profilu FB jednego z przedszkoli w Nowej Rudzie. Wojewoda dolnośląski podjął decyzję także o ograniczeniu wizyt w dolnośląskich szpitalach.

Informacja o zamknięciu pojawiła się na profilu FB Przedszkola Niepublicznego Kraina Malucha w Nowej Rudzie. Pod informacją o zamknięciu w czwartek i piątek placówki pojawił się także apel o monitorowanie stanu  zdrowia dzieci i bliskich.

Jeżeli wystąpią duszności, temperatura ponad 38 stopni Celsjusza i kaszel należy zgłosić ten fakt do Inspekcji Sanitarnej – czytamy w komunikacie podpisanym przez dyrektor placówki, Iwonę Leszczyńską.

REKLAMA

Jak poinformował wieczorem wojewoda dolnośląski, w naszym regionie nie ma potwierdzonych przypadków zachorowań na wirusa SARS-CoV-2. Wszystkie służby są w pełnej gotowości w razie pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej.

Przypomnijmy, dziś w Wałbrzychu zorganizowano ćwiczenia, które zakładały budowę polowej izby przyjęć przy szpitalu przy ulicy Batorego.

Ewentualne uruchomienie tego rodzaju punktów będzie miało na celu usprawnienie funkcjonowania szpitali w czasie zwiększonej ilości mieszkańców zgłaszających się jednocześnie się do tych placówek – informował wojewoda dolnośląski.

Biuro prasowe wojewody dolnośląskiego wydało także decyzje administracyjne o zakazie odwiedzin w szpitalach. W uzasadnionych przypadkach placówki mogą odstąpić od zakazu odwiedzin. W jakim zakresie zakaz będzie obowiązywał w Wałbrzychu? Tego dowiemy się jutro.

Aktualnie w województwie dolnośląskich liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją wynosi 45. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 171 osób. 5 jest hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – informuje wojewoda.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 marca 2020 21:59
`