Dodano: 14 kwietnia 2023 12:11

Nowa linia 20 się sprawdza? Urzędnicy są zadowoleni z jej popularności

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mijają blisko dwa tygodnie od uruchomienia nowej linii autobusowej numer 20 w Wałbrzychu i wydłużeniu trasy linii numer 10. – Jechałem od Białego Kamienia, spokojnie sobie jadąc, a mieszkańcy spontanicznie podchodzili, wyrażając satysfakcję i radość, że po pierwsze więcej autobusów wyjeżdża z Konradowa i druga część to są osoby, które nigdy nie mogły tutaj podjechać – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha, który na Psim Polu podsumował pierwsze dni działalności nowej linii.

Mieszkańcy Psiego Pola nie ukrywają, że nowa linia 20 rozwiązała wiele ich problemów. W przeszłości do tej części Wałbrzycha kursowały „nyski”, ale tych od jakiegoś czasu już nie ma.

To jest rewelacja. Wcześniej mieliśmy busa, potem nic nie było. Także super, a już nie mówiąc o uczniach szkoły. Tu trzeba było całe Psie Pole przejść do przystanku na Piłsudskiego – przyznaje jednak z mieszkanek.

REKLAMA

W ocenie miejskich urzędników decyzja o utworzeniu nowej linii była dobra, podobnie, jak decyzja o przedłużeniu trasy 10. Autobusy nie kursują puste, a częściowo odciążyły także pojazdy kursujące na linii numer 5.

W tej chwili nie ma planów dotyczących żadnych korekt rozkładów jazdy na nowej linii 20 czy na zmienionej trasie linii 10.

Jak oceniasz ostatnie zmiany w wałbrzyskiej komunikacji miejskiej?

Loading ... Loading ...

Nowa linia 20 się sprawdza? Urzędnicy są zadowoleni z jej popularności

Nowe połączenia autobusowe na Podgórzu

Nowe połączenia autobusowe na Podgórzu

Nowe połączenia autobusowe na Podgórzu

Nowe połączenia autobusowe na Podgórzu

 

**

Dziennik.Walbrzych.pl to wałbrzyski serwis informacyjny. Codziennie publikujemy najważniejsze wiadomości lokalne i regionalne. Relacje z wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz artykuły na temat życia społecznego i gospodarczego. Relacjonujemy najważniejsze wydarzenia z całego Dolnego Śląska.

Zapewniamy naszym czytelnikom rzetelne i profesjonalne dziennikarstwo oraz szeroki wachlarz treści dostosowanych do ich zainteresowań i potrzeb.

Dziennik Wałbrzych to serwis współtworzony także przez naszych czytelników. Na sygnały od mieszkańców Wałbrzycha i regionu czekamy pod adresem redakcja@dziennik.walbrzych.pl oraz na messangerze na oficlanym fanepag`u https://www.facebook.com/dziennikwalbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także