Dodano: 26 lipca 2019 12:46

Nowa inwestycja wałbrzyskiej Toyoty. Zakład będzie budować nowe przekładnie hybrydowe, to krok do tego, by powstawały tu elektryczne auta

Tematy: 


Dziś wałbrzyski zakład Toyoty ogłosił rozpoczęcie produkcji nowej, elektrycznej przekładni hybrydowej. To pierwszy krok do tego, by w przyszłości w Wałbrzychu w całości powstawały samochody elektryczne. Nową inwestycję ogłoszono w obecności Premiera, Mateusza Morawieckiego.

Produkcję pierwszej przekładni hybrydowej, do silników 1.8 rozpoczęto w październiku ubiegłego roku. Dziś ogłoszono, że zakład będzie produkował taką przekładnię do silników 1.5.

Nowa linia pojawi się obok tej istniejącej. Rocznie ma produkować 175 tysięcy przekładni. Dziś ogłoszono inwestycję. Produkcja ma się rozpocząć w 2021 roku.

Przekładnie będą trafiać do całej Europy i będą montowane w kolejnych generacjach hybrydowych samochodów koncernu. Co ważne, przekładnia jest przeznaczona do silników produkowanych w Jelczu-Laskowicach.

To co jest dla nas bardzo ważne i taka jest różnica między obecną linią, a kolejną, to to, że przy kolejnej sami będziemy tu w Polsce produkować silnik elektryczny. Co stanowi już bardzo znaczący krok na drodze do pełnej elektromobilności – mówi Grzegorz Górski.

Inwestycję w nową linię produkcyjną ogłoszono dziś w obecności Premiera, Mateusza Morawieckiego.

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w wałbrzyskiej fabryce Toyota Motor Manufacturing Poland. 26.07.2019 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015