Nowa funkcja Michała Dworczyka. To nagroda za sukces wyborczy w okręgu wałbrzyskim

30 listopada 2019 09:19. Michał Dworczyk, poseł PiS. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Poseł ziemi wałbrzyskiej i szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów został nowym szefem dolnośląskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Michał Dworczyk zastąpił Adama Lipińskiego.

Decyzja zapadła na piątkowej radzie regionalnej Prawa i Sprawiedliwości. Warto podkreślić, że zgodnie z wewnętrznymi przepisami partii, szefem rady regionalnej w danym regionie zostaje szef tego okręgu wyborczego, w którym nastąpił największy przyrost głosów. Tak się stało, że w ostatnich wyborach parlamentarnych taka sytuacja miała miejsce w okręgu wałbrzyskim.

W ostatnich wyborach Michał Dworczyk uzyskał poparcie od ponad 58 tysięcy wyborców. Samo poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości w stosunku do roku 2015 wzrosło w drugim, czyli wałbrzyskim okręgu wyborczym o dziesięć procent i wyniosło ponad czterdzieści procent.

REKLAMA

W czasie piątkowego spotkania rada PiS rekomendowała również senatora Jarosława Obremskiego na stanowisko wojewody dolnośląskiego. Ostateczna decyzja o powołaniu Obremskiego należy jednak do premiera.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 listopada 2019 09:19
`