Dodano: 15 września 2020 13:29

Noś maseczki i zachowaj dystans – zachęca Wałbrzych. W mieście pojawiły się specjalne bilbordy

Tematy: 


Bilbordy zachęcające do zachowania dystansu i noszenia maseczek pojawiły się na miejskich nośnikach reklamowych przy drogach czy na przystankach. Kampania pokazuje, jak wzrasta ryzyko zakażenia koronawirusem przy zachowaniu i braku dystansu.

Noszenie maseczki wszędzie, gdzie to możliwe. Zachowanie dystansu, wszędzie tam, gdzie to możliwe i dezynfekcja rąk, wszędzie tam, gdzie to jest możliwe może nas uchronić na pewno w naszym mieście przed gorszym scenariuszem niż ten, który realizujemy na co dzień – mówi Roman Szełemej.

Prezydent Wałbrzycha przekonuje, że kampania to nic wyjątkowego, a jedynie być może większa niż przeciętna troska gospodarza miasta i jego współpracowników o bezpieczeństwo.

Kampania nie zaskakuje jeżeli jej przesłanie zestawimy z postawą samego prezydenta Wałbrzycha. Roman Szełemej konsekwentnie na spotkaniach pojawia się w maseczce. Zdarza się, że prezydent ma przy sobie płyn do dezynfekcji, którym dezynfekuje przedmioty, które później dotyka.

Prezydent Wałbrzycha do noszenia maseczek i zachowania dystansu wielokrotnie zachęcał także w wypowiedziach publikowanych na portalach społecznościowych na oficjalnych profilach miasta i prezydenta.

Przypomnijmy, Roman Szełemej to nie tyko prezydent Wałbrzycha, ale także praktykujący lekarz kardiolog i koordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Tymczasem minister zdrowia, Adam Niedzielski, pytany dziś w Radiu ZET o maseczki, stwierdził, że te warto nosić w pomieszczeniach. Noszenie na świeżym powietrzu, zdaniem Niedzielskiego „można sobie odpuścić”.

Banery pojawily się na miejskich nośnikach fot. Dziennik Wałbrzych

Banery pojawily się na miejskich nośnikach fot. Dziennik Wałbrzych

Zobacz także