Dodano: 15 września 2020 13:29

Noś maseczki i zachowaj dystans – zachęca Wałbrzych. W mieście pojawiły się specjalne bilbordy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Bilbordy zachęcające do zachowania dystansu i noszenia maseczek pojawiły się na miejskich nośnikach reklamowych przy drogach czy na przystankach. Kampania pokazuje, jak wzrasta ryzyko zakażenia koronawirusem przy zachowaniu i braku dystansu.

Noszenie maseczki wszędzie, gdzie to możliwe. Zachowanie dystansu, wszędzie tam, gdzie to możliwe i dezynfekcja rąk, wszędzie tam, gdzie to jest możliwe może nas uchronić na pewno w naszym mieście przed gorszym scenariuszem niż ten, który realizujemy na co dzień – mówi Roman Szełemej.

Prezydent Wałbrzycha przekonuje, że kampania to nic wyjątkowego, a jedynie być może większa niż przeciętna troska gospodarza miasta i jego współpracowników o bezpieczeństwo.

REKLAMA

Kampania nie zaskakuje jeżeli jej przesłanie zestawimy z postawą samego prezydenta Wałbrzycha. Roman Szełemej konsekwentnie na spotkaniach pojawia się w maseczce. Zdarza się, że prezydent ma przy sobie płyn do dezynfekcji, którym dezynfekuje przedmioty, które później dotyka.

Prezydent Wałbrzycha do noszenia maseczek i zachowania dystansu wielokrotnie zachęcał także w wypowiedziach publikowanych na portalach społecznościowych na oficjalnych profilach miasta i prezydenta.

Przypomnijmy, Roman Szełemej to nie tyko prezydent Wałbrzycha, ale także praktykujący lekarz kardiolog i koordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Tymczasem minister zdrowia, Adam Niedzielski, pytany dziś w Radiu ZET o maseczki, stwierdził, że te warto nosić w pomieszczeniach. Noszenie na świeżym powietrzu, zdaniem Niedzielskiego „można sobie odpuścić”.

Banery pojawily się na miejskich nośnikach fot. Dziennik Wałbrzych

Banery pojawily się na miejskich nośnikach fot. Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także