Noga z gazu! Trwa akcja „Prędkość”

6 marca 2020 09:48. Policjanci wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu podczas kontroli prędkości na ulicy Sikorskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Dziś warto zwolnić, od rana policja w całym regionie prowadzi kaskadowe pomiary prędkości. Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość, to jedna z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Kontrolowane będą także trzeźwość kierowców i stan aut.

Jak informują policjanci, kontrole są prowadzone w co najmniej dwóch punktach na tej samej drodze. Mogą być zarówno dwa patrole dysponujące ręcznymi miernikami prędkości, jak i współpracujące zespołu, z których jeden dysponuje miernikami, a drugi porusza się nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem.

Policja przypomina, że niedostosowanie prędkości do panujących warunków czy wręcz przekraczanie dopuszczalnej prędkości na danym odcinku to jedna z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków. Takie zachowanie jest niebezpieczne nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale także dla pieszych. W przypadku potrącenia, przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka.

REKLAMA

Policja apeluje o rozwagę i stosowanie przepisów. My apelujemy o ściągnięcie nogi z gazu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 marca 2020 09:48
`