Noga z gazu! Policja kontroluje dziś kaskadowo prędkość

9 lipca 2019 10:04. Policjanci wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu podczas kontroli prędkości na ulicy Sikorskiego w Wałbrzychu. 21.09.2017. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Od rana na terenie powiatu wałbrzyskiego i samego Wałbrzycha policjanci prowadzą wzmożone kontrole i kaskadowy pomiar prędkości. To prewencyjna akcja skierowana głównie przeciwko tym kierowcom, którzy notorycznie i rażąco przekraczają dozwoloną prędkość.

Na czym polega kaskadowy pomiar prędkości? To kontrola prowadzona na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W takich działaniach bierze udział nawet kilka radiowozów ustawionych kolejno po sobie na określonym, dość często krótkim, odcinku drogi. Zatem kierowca, który zostanie ukarany przez pierwszy patrol, jeżeli na tym samym odcinku znów złamie przepisy, za kilkaset metrów może otrzymać kolejny mandat.

Mandaty za przekroczenie prędkości zgodnie z taryfikatorem wahają się od 50 do 500 złotych. Warto jednak pamiętać, że kierowcy, którzy na obszarze zabudowanym przekroczą prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę stracą prawo jazdy na trzy miesiące.

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 lipca 2019 10:04
`