Nocny zlot pasjonatów motoryzacji w Wałbrzychu i Szczawnie-Zdroju. Posypały się mandaty. Jeden na kwotę 4 tysięcy złotych

4 października 2022 11:09.
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

– Zapraszamy wszystkich fanów zapachu paliwa i spalonej gumy na wydarzenie, które podsumuje motoryzacyjny sezon 22` – zachęcali na facebook`u autorzy wydarzenia At Night Wałbrzych. Późnym wieczorem na parkingu przy dawnym Tesco pojawiło się ponad sto samochodów sportowych czy poddanych modyfikacjom. Na miejscu pojawiła się policja, którą okoliczni mieszkańcy powiadomili… bo ktoś zakłócał spokój.

Uczestnicy sobotniego spotu spotkali się na parkingu przy dawnym Tesco. Z naszych informacji wynika, że pojawiło się tam co najmniej sto aut, głównie sportowych czy w różny sposób modyfikowanych. Głośne silniki czy pokazy dryftu na parkingu sprawiły, że okoliczni mieszkańcy wezwali policję.

Jak udało nam się dowiedzieć, mundurowi dostali tego wieczora kilka zgłoszeń od mieszkańców dotyczących zakłócania ładu i porządku na terenie parkingu przy ulicy Szczawieńskiej. Mundurowi pojawili się na miejscu.

REKLAMA

W wyniku podjętych działań policjanci przeprowadzili 14 kontroli drogowych. Podczas prowadzonych czynności nałożyli 10 mandatów karnych na osoby, które popełniły wykroczenia związane z zakłócaniem spokoju w miejscu publicznym, przekraczaniem dozwolonej prędkości przez kierujących, a w jednym przypadku niewłaściwym stosowaniu świateł przeciwmgłowych – informuje nas Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Z naszych informacji wynika, że część samochodów, w momencie, gdy na miejscu pojawiła się policja, odjechała z parkingu przy dawnym Tesco i przeniosła się na parking galerii przy ulicy 1 Maja. Policja potwierdza, że tam także były obecne patrole. Tam jednak nie było zgłoszeń od mieszkańców dotyczących zakłócania porządku i ładu.

Na parkingu przy dawnym Tesco policjanci odnotowali także jedną kolizję.

Przyczyną zdarzenia było niedostosowanie przez kierującego prędkości do panujących warunków na drodze, za co sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym kredytowanym w kwocie 4 tysiące złotych, a policjanci odebrali elektronicznie dwa dowody rejestracyjne pojazdów za uszkodzenia – informuje Marcin Świeży.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 października 2022 11:09
`