Dodano: 2 maja 2024 10:50

Nocny pożar na Młynarskiej. Jedna osoba w szpitalu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku pożary, do jakiego doszło w czwartek nad ranem w kamienicy przy ulicy Młynarskiej w Wałbrzychu. Paliło się tam mieszkanie na parterze budynku.

O dymie wydobywającym się z mieszkania strażaków poinformował przejeżdżający obok taksówkarz. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy strażaków. jak poweidział starszy kapitan Tomasz Kwiatkowski z wałbrzyskiej Straży Pożarnej, doszczętnie spalił się przedpokój mieszkania i część pomieszczeń.

Większość mieszkańców wyszła z niemal kompletnie zadymionej kamienicy jeszcze przed przyjazdem straży. Ucierpiał mieszkaniec jednego z lokali na wyższych piętrach, który zatruł się gazami pożarowymi. Mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy, podano tlen i został przez ratowników ZRM zabrany do szpitala.

REKLAMA

Tak jak wspomnieliśmy z ugaszeniem pożaru strażacy nie mieli zbyt dużych kłopotów. Najwięcej czasu zajęło oddymienie i przewietrzenie kamienicy. Tuż przed godziną 6 rano mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań.

Nocny pożar. Fot. ilustracyjna / Archiwum. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Nocny pożar. Fot. ilustracyjna / Archiwum. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także