Nocna strzelanina we Wrocławiu. Ranni policjanci, 100 tysięcy złotych za wskazanie miejsca pobytu sprawcy

2 grudnia 2023 07:55. Fot. infografika, materiały policja KMP Wrocław

100 tysięcy złotych nagrody za wskazanie miejsca pobytu 44-letniego Maksymiliana Faściszewskiego wyznaczył komendant główny policji. Poszukiwany mężczyzna postrzelił dwóch policjantów. Policja opublikowała jego wizerunek.

Do strzelaniny na ulicach Wrocławia doszło wczoraj po godzinie 22. Według pierwszych, nieoficjalnych informacji, mężczyzna miał być przewożony radiowozem. Nie wiadomo w jakich okolicznościach doszło do tego, że padły strzały. Według naszych informacji do strzelaniny miało dojść podczas doprowadzenia mężczyzny. Strzelać miał z własnej broni. Policjanci z komisariatu Wrocław Fabryczna mieli zostać znalezieni w radiowozie, postrzeleni z broni małego kalibru. Policjanci trafili do szpitala w ciężkim stanie. Nie wiadomo, czy przeżyją.

Cały dolnośląski garnizon policji został postawiony w stan gotowości. Na służbę zostali wezwani także wałbrzyscy policjanci. Cześć z nich pobrała kamizelki kuloodporne i długą broń. Poszukiwany mężczyzna jest bardzo niebezpieczny i uzbrojony, Do mieszkańców Dolnego Śląska trafiły SMS-y RCB z ostrzeżeniem, przed uzbrojonym mężczyzną.

REKLAMA

Poszukiwany mężczyzna to 44-letni Maksymilian Faściszewski. Ma około 170 cm wzrostu, kilkudniowy zarost, blond włosy zaczesane na prawą stronę. Widziany po raz ostatni ubrany był w ciemną kurtkę i kolorową chustę. Policja wyznaczyła za wskazanie miejsca jego pobytu 100 tysięcy złotych nagrody.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 grudnia 2023 07:55
`