Dodano: 21 maja 2022 08:31

Noc Muzeów na Broumovie zaprasza zwiedzających do mrocznego klasztoru

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

W sobotę 21 maja w godzinach 19.00-22.00 w ramach Festiwalu Nocy Muzeów będzie można zwiedzać różne części Broumovskiego Klasztoru. Czeska Noc Muzeów organizowana jest po raz osiemnasty i obok Nocy Kościołów jest jednym z najpopularniejszych wydarzeń w tym kraju.

W sobotę 21 maja w godzinach 19.00-22.00 będzie można odwiedzić kilka miejsc broumovskiego kompleksu klasztornego i rozkoszować się ich niezwykłą wieczorną atmosferą. Dostępne będą między innymi kościół klasztorny św. Wojciecha, bogato zdobiony kościół o bogatej historii, będący częścią zespołu klasztornego benedyktynów. Będzie można wejść do skryptorium, lapidarium. Dla zwiedzających udostępniony zostanie także ogród klasztorny. Tam na oświetlonym terenie można obejrzeć wystawę dwóch rzeźbiarzy Kryštofa Kaplana i Petra Šťastnego, albo po prostu odpocząć pod dębem klasztornym, który został zasadzony na cześć Franciszka Józefa z Elżbietą Bawarską (znaną jako księżniczka Sissi z Bawarii) i obserwować wieczorny klasztor.

W każdej części programu dla zwiedzających będzie dostępny wykładowca lub przewodnik. Do poszczególnych pokoi będzie można swobodnie chodzić bez wcześniejszego zgłaszania się. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji na temat czeskiej Nocy Muzeów można znaleźć na stronie http://www.muzejninoc.cz

REKLAMA

Klasztor w Broumovie. Fot. użyczone

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także