Noc Muzeów, a w niej lata 20., lata 30. i dużo innych atrakcji

Tematy: 


Ma 234 lata i zaprojektował go Carl Langhaus, autor między innymi berlińskiej Bramy Brandenburskiej. Tuż obok równie sędziwy,  zaprojektowany przez ucznia Langhausa, młodszy o zaledwie 30 lat Pałac Albertich. Perły wałbrzyskiego śródmieścia – ewangelicko-augsburski Kościół Zbawiciela i Muzeum Porcelany zapraszają na Noc Muzeów, która już 18 maja otworzy dla zwiedzających bramy obu budynków.

W Muzeum Porcelany tegoroczna edycja Europejskiej Nocy Muzeów zorganizowana zostanie pod hasłem „lata 20., lata 30.”, w nawiązaniu do otwartej dwa tygodnie temu wystawy Art Deco, prezentującej perełki z wyprodukowanej w okresie międzywojennym, w wałbrzyskich fabrykach, porcelany.

REKLAMA

– Wspólnie z parafią ewangelicko-augsburską przygotowaliśmy szereg atrakcji dla dzieci i tych osób trochę starszych – mówi Jacek Drejer, dyrektor wałbrzyskiego Muzeum Porcelany – będą więc konkursy, warsztaty, zwiedzanie miejsc na co dzień niedostępnych dla mieszkańców miasta. 

My przypominamy, że noc muzeów rozpocznie się w sobotę, 18. maja o godzinie 19 i potrwa do północy. W tym dniu, a raczej tej nocy wejścia do wszystkich muzeów biorących udział w akcji jest bezpłatny.

Dodano: 10 maja 2019 09:11

Pozostałe informacje