Dodano: 8 stycznia 2024 09:22

Nigdy nie miał prawa jazdy. Prowadził mając dwa promile. Jego auto wypadło z drogi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do poważnie wyglądającej kolizji doszło w miniony czwartek późnym popołudniem. 28-latek, który na co dzień mieszka za granicą, na łuku drogi w Strudze stracił panowanie na samochodem i zjechał z drogi – informuje policja.

Samochód zjechał z drogi na ulicy Kolejowej w czwartek po godzinie szesnastej. Ani kierowcy, ani pasażerowi nic poważnego się nie stało. Sprawą zajmie się sąd.

Policjanci ruchu drogowego na miejscu przebadali mężczyzn na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że obaj 28-latkowie znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Kierujący miał ponad 2 promile tej substancji w organizmie. Szybko wyszło również na jaw, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze zatrzymali elektronicznie dowód rejestracyjny samochodu za uszkodzenia oraz zabezpieczyli go na parkingu strzeżonym do dalszych celów procesowych – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

REKLAMA

Teraz mężczyźnie za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i poruszanie się samochodem bez uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także