Dodano: 10 kwietnia 2022 10:33

„Niezależnie od tego jakie środowiska reprezentowali, zasługują na naszą pamięć”. Prezydent Wałbrzycha o katastrofie smoleńskiej

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Niezależnie od tego jakie środowiska reprezentowali, zasługują na naszą pamięć. – napisałprezydent Wałbrzycha tuż po złożeniu kwiatów pod obeliskiem smoleńskim. Uroczystość odbyła się w ciszy i skupieniu.

Bez wycia syren, bez przemów, dokładnie o 8.41 prezydent Wałbrzycha złożył kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej. Tuż po uroczystości napisał w mediach społecznościowych:

– Dzisiaj 12. rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 wybitnych przedstawicieli naszego kraju. Niezależnie od tego jakie środowiska reprezentowali, zasługują na naszą pamięć. 

REKLAMA

10 kwietnia 2010 roku na lotnisku w Smoleńsku rozbił się samolot rządowy z polską delegacją mającą wziąć udział w obchodach upamiętniających zbrodnię katyńską. W katastrofie zginęło 96 osób, wśród nich prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, szereg parlamentarzystów, funkcjonariuszy BOR, polityków, dziennikarzy oraz cała załoga samolotu.

Źródło: UM Wałbrzych

Źródło: UM Wałbrzych

Źródło: UM Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także