Niewiele czasu na wykorzystanie bonu turystycznego. Wałbrzych z niezbyt bogatą ofertą

27 czerwca 2022 10:37. Dzieci podczas zajęć w wałbrzyskim Aqua Zdroju. Fot. ilustracyjna. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Już tylko do 30 września można skorzystać z tak zwanego bonu turystycznego – rządowego programu wspierającego wypoczynek dzieci i młodzieży. Czasu pozostało niewiele, a niewykorzystanych bonów – mnóstwo. 

Bon turystyczny to jednorazowa, rządowa pomoc dla rodziców – na każde dziecko przysługuje 500 zł, na dziecko niepełnosprawne – 1000 zł. Aktywuje się je za pomocą platformy internetowej ZUS. Wykorzystać je można na opłacenie kolonii, obozów czy zajęć dla dzieci, a także wyjazdów indywidualnych w miejscach, które taką płatność akceptują. 

Kilkaset sposobów na wykorzystanie bonów turystycznych na Dolnym Śląsku znaleźć można na stronie Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. W Wałbrzychu nie ma zbyt wielkiego wyboru. Bonem można zapłacić za tygodniowe półkolonie w Aqua Zdroju, zwiedzanie Zamku Książ i Palmiarni czy noclegi w Starej Kopalni. 

REKLAMA

Jak mówi Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha, wałbrzyszanie mają wciąż niewykorzystanych kilka tysięcy bonów turystycznych. Ich ważność moja 30 września, warto po nie sięgnąć szczególnie w okresie wakacyjnym 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 czerwca 2022 10:37
`