Nieudana próba odwołania Starosty Wałbrzyskiego. Opozycja: dalej będziemy wskazywać na patologie

29 kwietnia 2019 10:38. Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski. Fot,. Tomasz Trybek / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


8 radnych było za odwołaniem Krzysztofa Kwiatkowskiego ze stanowiska Starosty Wałbrzyskiego, 9 – przeciw. Wniosek złożyła opozycja, który krytykowała Kwiatkowskiego za brak współpracy z częścią rady i samorządów w powiecie.

By doszło do odwołania starosty, za wnioskiem musiało by zagłosować jedenastu radnych.

Zwrócę się do radnych tworzących koalicję w Powiecie Wałbrzyskim. Dziękuję Wam za to, że jesteście uczciwymi, honorowymi ludźmi, którzy przedkładają interes społeczny ponad judaszowe srebrniki. Pamiętajcie jedną rzecz, te wyzwanie, które podjęliśmy na kadencję pięcioletnią nie będzie proszę państwa łatwe i od początku to wiedzieliśmy. Mamy inne poglądy, inne sposoby działania, inne wyzwania niż nasi koleżanki i koledzy z opozycji. Wielu z Was w rozmowach mówiło, że trzeba nawiązać dialog i współpracę z opozycją, jak dzisiaj widzicie nie da się tego robić w normalnych warunkach – powiedział po ogłoszeniu wyników Krzysztof Kwiatkowski.

REKLAMA

Starosta Wałbrzyski odniósł się także do zarzutów stawianych przez autorów wniosku o odwołanie. Chodzi między innymi o przesunięcia w budżecie w dziale związanym z remontem dróg powiatowych. Krzysztof Kwiatkowski zaznaczył jednak, że zmian dokonywano z myślą o mieszkańcach. Odniósł się także do wzrostu kosztów utrzymania starostwa, ale jak tłumaczył, ten wynika z obowiązków urzędu.

Nie zmieniamy zdania. Podtrzymujemy swoje zdanie. Podtrzymujemy swoje stanowisko. Jesteśmy przekonani o słuszności złożonego wniosku i nadal będziemy wskazywać patologie, jaka panuje w starostwie powiatowym. Dlatego jeżeli Krzysztof Kwiatkowski nie wyciągnie wniosków z dzisiejszego głosowania to będzie kolejny przez nas złożony wniosek o odwołanie ze stanowiska starosty – mówił na sesji Jarosław Buzarewicz, radny z klubu radnych wybranych z komitetu wyborczego z poparciem Romana Szełemeja.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 kwietnia 2019 10:38
`