Nietypowy sposób na wakacyjny zarobek. Wojsko zapłaci nawet 6 tysięcy za miesiąc

3 czerwca 2024 10:27. fot. A. Pisarska/ Dzienni Wałbrzych

Nawet 6 tysięcy złotych zapłaci wojsko polskie za udział w miesięcznym szkoleniu wojskowym. To dobry pomysł na wakacyjny zarobek – mówią żołnierze i namawiają młodych ludzi do udziału w wakacyjnym programie.

Projekt wakacje z wojskiem – bo tak ten program się nazywa, to propozycja, jaką wojsko kieruje do młodych ludzi – od 18 do 35 roku życia. Tu nie ma znaczenia wykształcenie – mile widziani są i studenci, i absolwenci szkół średnich, ale i osoby z jedynie podstawowym wykształceniem. Jak mówią żołnierze to dobra alternatywa dla pracy sezonowej.

– „Wakacje z wojskiem” to dwadzieścia siedem dni szkolenia, zakończone przysięgą wojskową. Zapraszamy na trzy turnusy, pierwszy to już 10. czerwca. Następne: 15 lipca i kolejny 19 sierpnia. – wyjaśnia podporucznik Joanna Łazarowicz, szef sekcji promocji i współpracy w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Kłodzku.

REKLAMA

Wojsko dla młodych ludzi przygotowało aż 70 jednostek na terenie całego kraju, w których będą te szkolenia organizowane. Co ważne – zgłaszając się na nie można w pewnym zakresie rozsądku, jak mówią wojskowi, wybrać jednostkę, w której się będzie służyło.

– Codziennie musztra, ale również zajęcia na poligonie, codziennie zajęcia z regulaminów wojskowych, z taktyki, typografii. Trochę czołgania się, trochę obsługi broni, praca na sprzęcie wojskowym.

Wakacje z wojskiem to otwarte drzwi do kolejnych szkoleń specjalistycznych w wojsku. Do programu można się zgłaszać przez portal rekrutacyjny Zostań żołnierzem, albo zadzwonić na podaną tam infolinię. Można też osobiście w punkcie rekrutacji w Kłodzku.

 

 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 czerwca 2024 10:27
`