Dodano: 9 lipca 2024 11:34

Nietypowa kradzież na terenie Szpitala Psychiatrycznego. Pacjent opuszczający szpital odjechał skradzionym samochodem

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Nietypowa kradzież na terenie szpitala psychiatrycznego przy ul. Batorego w Wałbrzychu, mężczyzna opuszczający szpital psychiatryczny, wsiadł do pozostawionego na parkingu samochodu dostawczego i odjechał. Pojazd stał uruchomiony z kluczykami w środku, co umożliwiło przestępcy łatwą ucieczkę.

Jak wynika z relacji świadków, pracownik szpitala będący kierowcą pojazdu dostawczego, pozostawił pojazd pod wejściem do szpitala z kluczykami w stacyjce i poszedł się przebrać. Gdy wrócił, zdążył tylko zobaczyć jak jego samochodem odjeżdża mężczyzna, z którym mijał się wcześniej w drzwiach szpitala. Na reakcję było już za późno a oddalający się pojazd zahaczył jeszcze o narożnik budynku szpitala powodując jego uszkodzenie– informuje sierż. szt. Aleksander Karkosz.

Właściciel samochodu powiadomił policję. Funkcjonariusze szybko rozpoczęli poszukiwania, wykorzystując do tego celu wszystkie dostępne patrole. Samochód został odnaleziony przy ul. Sygietyńskiego w Wałbrzychu. Niedługo po tym, policji udało się namierzyć i zatrzymać sprawcę kradzieży.

REKLAMA

– Mężczyzna, który po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego odjechał skradzionym samochodem dostawczym, usłyszał zarzuty z artykułu 289 Kodeksu karnego. Zgodnie z tym artykułem, kto zabiera w celu krótkotrwałego użycia cudzy pojazd mechaniczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat– mówi sierż. szt. Aleksander Karkosz.

Policja i prokuratura będą teraz kontynuować postępowanie, aby ustalić motywy działania mężczyzny oraz okoliczności całego zdarzenia.

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także