Nietrzeźwa kierująca zatrzymana w Świebodzicach

1 marca 2021 16:07. Fotografia archiwalna. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Blisko 2,8 promila alkoholu miała 41-letania kobieta kierująca samochodem osobowym. Nieodpowiedzialnej kobiecie grozi do 2 lat więzienia. Policja apeluje o rozwagę.

Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się 41-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego. Kobieta prowadząca samochód marki KIA została zatrzymana w Świebodzicach przez tamtejszych policjantów. Okazało się,  że prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie zawartości alkoholu w organizmie wykazało blisko 2,8 promila.  Teraz za swój czyn kobieta odpowie karnie.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Policja apeluje o trzeźwą jazdę.

  • Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.
  • Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę.
  • Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 marca 2021 16:07
`