Dodano: 13 kwietnia 2019 20:55

Niespodzianka na Ratuszowej. Górnik Trans.eu wygrywa derby ze Śląskiem

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy:

Niespodzianka na hali Aqua Zdroju, gdzie Górnik Trans.eu niespodziewanie pokonuje w trzecim meczu rundy zasadniczej play-off koszykarzy Śląska Wrocław i wciąż zachowuje szansę na awans do dalszych rund rozgrywkowych.

Mecz zaczął się tak, jak można się było spodziewać po ubiegłotygodniowych spotkaniach we Wrocławiu. Śląsk agresywnie atakował, Górnik nie rzucał za 3 i nic nie wskazywało na to, że spotkanie nie zakończy się zwycięstwem gości. Co prawda gospodarze gonili wynik, ale kilkupunktowa różnica nie zmniejszała się, a goście dość swobodnie poruszali się pod naszym koszem.

W drugiej odsłonie Górnik, niesiony dopingiem niemal pełniej hali, odrobił straty na tyle, żeby zejść do szatni tylko z 2 punktami straty do Śląska.

Tego, co stało się w trzeciej kwarcie, wrocławianie będą wspominali jeszcze bardzo długo. Górnik wyszedł zmotywowany, agresywny, dobrze walczący pod tablicami. 31:15 – takim wynikiem zakończyła się trzecia kwarta i hala Aqua Zdroju niemal eksplodowała od ogłuszającego dopingu.

Podczas ostatniej odsłony Śląsk się nieco ochłonął, koszykarze z Wrocławia poprawili obronę a przede wszystkim byli bardziej skuteczni w ataku. Na szczęście dla Górnika strata z 3 kwarty była zbyt duża – goście nie zdołali odrobić strat z III kwarty i mecz kończy się wynikiem 100:91!

Wygrana Górnika oznacza, że jutro o godzinie 17 w hali przy ratuszowej obie drużyny rozegrają czwarte spotkanie. Jeśli Górnik wygra, ostatnie spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą środę we Wrocławiu.

Górnik Trans.eu vs Śląsk Wrocław 13.04.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych