Nieoficjalnie: żłobki i przedszkola otwarte od poniedziałku. Przed powrotem Wałbrzych przetestuje opiekunów?

14 kwietnia 2021 09:10.

Tematy: 


Dziś rząd ma ogłosić decyzje dotyczące ewentualnego luzowania lub kontynuowania obowiązujących obostrzeń. Dziś możemy poznać także decyzję dotyczącą powrotu dzieci do żłobków, przedszkoli czy szkół. Urzędnicy przyznają, że woleli by poznawać takie decyzje z wyprzedzeniem i przypominają, gdy o jednym z zamknięć placówek dowiedzieli się z rozporządzenia w sobotę.

Dziś może zapaść decyzja o wznowieniu pracy żłobków i przedszkoli. Dzieci mogłyby wrócić pod opiekę od poniedziałku. Dwa dni robocze wystarczą na uruchomienie placówek? Nie takie rzeczy robiliśmy, przyznają urzędnicy.

Nie takiej ekwilibrystyki logistycznej już dokonywaliśmy w trakcie tej pandemii i zapewniam państwa, jeżeli taka decyzja zapadnie, oczywiście wolałabym, żeby ona zapadła szybciej, żeby nie było tak, jak w przypadku poprzedniego zamknięcia, że decyzja o tym czy lockdown dla szkół, przedszkoli będzie przedłużony dowiadywaliśmy się dopiero w sobotę o godzinie 22.30 z rozporządzenia, które wówczas się dopiero ukazało – mówi Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha.

REKLAMA

By powrót dzieci do żłobków, przedszkoli czy szkół były dobrze zorganizowane potrzebne są co najmniej dwa dni robocze – przyznają urzędnicy. To rozwiązanie idealne. Jeżeli jednak decyzja zapadnie dziś lub jutro, miasto bez problemu będzie gotowe w poniedziałek na przyjęcie dzieci.

W czasie poprzednich lockdownów oświaty, po ich zakończeniu zdarzało się, że miasto decydowało się na testowanie opiekunów na obecność koronawirusa. Jak będzie tym razem?

Nawet nie mielibyśmy czasu technicznie. Nie jesteśmy w stanie przetestować tak dużej grupy nauczycieli – dodaje Bielawska.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 kwietnia 2021 09:10
`