Nieoficjalnie wyniki cząstkowe: Agnieszka Kołacz-Leszczyńska z mandatem senatorskim

14 października 2019 07:17. Wieczor wyborczy w siedzibie PO w Wałbrzychu. 13.10.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Agnieszka Kolacz-Leszczyńska z Koalicji Obywatelskiej zasiądzie w Senacie – tak wynika z opublikowanych dziś w nocy przez Państwową Komisję Wyborczą częściowych cząstkowych wyników z 30% komisji obwodowych. Dotychczasowa poseł na Sejm uzyskała 45,71%, a konkurujący z nią były wicewojewoda dolnośląski Krzysztof Kamil Zieliński (PiS) – równe 40% głosów.

W okręgu wałbrzyskim nr 5, obejmującym powiaty kłodzki, dzierżoniowski i ząbkowicki bezkonkurencyjnym okazał się Aleksander Szwed, który wynikiem 50,8% zdeklasował rywali.

W przeprowadzonych 13 października wyborach wybieraliśmy 100 senatorów w 100 jednomandatowych okręgach. Oficjalne wyniki wyborów Państwowa Komisja Wyborcza poda do publicznej wiadomości w tygodniu następującym po wyborczej niedzieli.

Krzysztof Kamil Zieliński. Fot, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Koronawirus to bardzo poważna sprawa. Nie ulegamy medialnej panice, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

Dołącz do czytelników Dziennik Wałbrzych.

Komentarze

Dodano: 14 października 2019 07:17
Pozostałe informacje
© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015