Nieoficjalnie wyniki cząstkowe: Agnieszka Kołacz-Leszczyńska z mandatem senatorskim

14 października 2019 07:17. Wieczor wyborczy w siedzibie PO w Wałbrzychu. 13.10.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Agnieszka Kolacz-Leszczyńska z Koalicji Obywatelskiej zasiądzie w Senacie – tak wynika z opublikowanych dziś w nocy przez Państwową Komisję Wyborczą częściowych cząstkowych wyników z 30% komisji obwodowych. Dotychczasowa poseł na Sejm uzyskała 45,71%, a konkurujący z nią były wicewojewoda dolnośląski Krzysztof Kamil Zieliński (PiS) – równe 40% głosów.

W okręgu wałbrzyskim nr 5, obejmującym powiaty kłodzki, dzierżoniowski i ząbkowicki bezkonkurencyjnym okazał się Aleksander Szwed, który wynikiem 50,8% zdeklasował rywali.

W przeprowadzonych 13 października wyborach wybieraliśmy 100 senatorów w 100 jednomandatowych okręgach. Oficjalne wyniki wyborów Państwowa Komisja Wyborcza poda do publicznej wiadomości w tygodniu następującym po wyborczej niedzieli.

REKLAMA

Krzysztof Kamil Zieliński. Fot, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 października 2019 07:17
`