Niemiecka fotoreporterka okradziona w Wałbrzychu. Straciła sprzęt wart co najmniej 50 tys. złotych

10 września 2019 07:43. fot. ilustracyjne / pixabay.com

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Do kradzieży doszło w nocy z piątku na sobotę. Złodziej lub złodzieje włamali się do samochodu zaparkowanego przed pensjonatem w dzielnicy Gaj, gdzie nocowała niemiecka fotografka. Steffie Wunderl przyjechała do Wałbrzycha by relacjonować Mistrzostwa Europy w koszykówce na wózkach.

Policja potwierdza, że otrzymała zgłoszenie o takiej kradzieży. Nieznany sprawca lub sprawcy zabrali z auta część profesjonalnego sprzętu, należącego do niemieckiej fotoreporterki. Jego wartość to co najmniej 50 tysięcy złotych (wyliczenia redakcji).

Wśród skradzionego sprzętu znajdował się rzadki i bardzo charakterystyczny obiektyw Canon 300 2, 8 IS II USM. To sprzęt, którego w Polsce używa zaledwie kilkanaście osób i w praktyce ciężko go sprzedać. To obiektyw sporych rozmiarów i każda osoba, która nie jest profesjonalnym fotografem, a używa takie sprzętu powinna wzbudzić podejrzenia. Zginęły także Canon 5DIII, Canon 5DIV, Canon EF 2x III, Canona 24-70 2, 8 II USM czy Canon 70-200 2, 8 II USM. Z auta zabrano także Macbok Air 13,3.

REKLAMA

Fotoreporterka apeluje do osób, którym w ostatnich dniach oferowano kupno profesjonalnego sprzętu fotograficznego w okazyjnej cenie o kontakt z policją.

Jak udało nam się dowiedzieć, do kradzieży doszło przy ulicy Podgórskiej, a miejsce kradzieży nie jest objęte żadnym monitoringiem.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 września 2019 07:43
`