nasz news Niemiecka fotoreporterka okradziona w Wałbrzychu. Straciła sprzęt wart co najmniej 50 tys. złotych

10 września 2019 07:43. fot. ilustracyjne / pixabay.com

Tematy: 


Do kradzieży doszło w nocy z piątku na sobotę. Złodziej lub złodzieje włamali się do samochodu zaparkowanego przed pensjonatem w dzielnicy Gaj, gdzie nocowała niemiecka fotografka. Steffie Wunderl przyjechała do Wałbrzycha by relacjonować Mistrzostwa Europy w koszykówce na wózkach.

Policja potwierdza, że otrzymała zgłoszenie o takiej kradzieży. Nieznany sprawca lub sprawcy zabrali z auta część profesjonalnego sprzętu, należącego do niemieckiej fotoreporterki. Jego wartość to co najmniej 50 tysięcy złotych (wyliczenia redakcji).

Wśród skradzionego sprzętu znajdował się rzadki i bardzo charakterystyczny obiektyw Canon 300 2, 8 IS II USM. To sprzęt, którego w Polsce używa zaledwie kilkanaście osób i w praktyce ciężko go sprzedać. To obiektyw sporych rozmiarów i każda osoba, która nie jest profesjonalnym fotografem, a używa takie sprzętu powinna wzbudzić podejrzenia. Zginęły także Canon 5DIII, Canon 5DIV, Canon EF 2x III, Canona 24-70 2, 8 II USM czy Canon 70-200 2, 8 II USM. Z auta zabrano także Macbok Air 13,3.

Fotoreporterka apeluje do osób, którym w ostatnich dniach oferowano kupno profesjonalnego sprzętu fotograficznego w okazyjnej cenie o kontakt z policją.

Jak udało nam się dowiedzieć, do kradzieży doszło przy ulicy Podgórskiej, a miejsce kradzieży nie jest objęte żadnym monitoringiem.

 

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 10 września 2019 07:43
`