Dodano: 10 października 2023 15:33

Nielegalni migranci na granicy. Mamy stanowisko czeskiej policji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

O co najmniej dwóch grupach nielegalnych imigrantów, jacy w ciągu ostatnich kilku dni byli widziani w Głuszycy informowaliśmy dziś przed południem. Według naszych, nieoficjalnych informacji, mogli trafić na Dolny Śląsk z Węgier. Po tym jak Polska wznowiła i zaostrzyła kontrole na granicy ze Słowacją, nielegali migranci mają szukać alternatywnych szlaków przemytu, w tym właśnie przez Republikę Czeską.

Wspólnie z naszymi kolegami z Nachodskiego Dziennika z uwagą przyglądamy się sprawie. Udało im się porozmawiać z czeskimi policjantami. Funkcjonariusze policji po czeskiej stronie granicy nic nie wiedzą o przemieszczaniu się kilkudziesięciu migrantów na pobliskiej polskiej granicy – informują nasi czescy koledzy.

– Gdyby przekroczyli granicę z Polską gdzieś niedaleko nas, dowiedzielibyśmy się o tym – powiedział Deníkowi jeden z miejscowych funkcjonariuszy policji. Nawet rzeczniczka policji Lucie Konečná nie miała żadnych informacji o większej grupie migrantów na granicy Broumovska. „Do tej pory nikogo nie aresztowaliśmy, nawet nie zatrzymaliśmy, ale całą sprawę badamy. Jeśli będziemy mieli bardziej szczegółowe informacje, to je opublikujemy – powiedziała rzeczniczka policji.

REKLAMA

W podobnym tonie wypowiadał się rzecznik wałbrzyskiej policji, który poinformował, że wzmożone działania straży miejskiej i policji w Głuszycy nie potwierdziły zgłoszenia o nielegalnych migrantach mających przebywać w tamtych okolicach.

Patrol policji czeskiej w na przejściu granicznym Mieroszów / Zdanov. fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Straż Graniczna patrolująca okolice ulicy Sudeckiej w Głuszycy. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także