Nielegalni imigranci w naczepie tira

10 sierpnia 2022 13:41. Nielegalni imigranci w naczepie tira/ zdjęcie ilustracyjne fot. użyczona / IAS Wrocław

Dwóch obywateli Afganistanu podróżowało w ciężarówce wiozącej membrany z tworzyw sztucznych z Turcji do Polski. Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Policji podczas pełnienia służby zostali wezwani do interwencji – zachodziło podejrzenie nielegalnego przekroczenia granicy.

4 sierpnia 2022 r. kierowca tira w trakcie postoju w Oddziale Celnym we Wrocławiu usłyszał odgłosy w naczepie samochodu ciężarowego. Poinformował o tym zdarzeniu ochronę obiektu i zawiadomili funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej oraz Policję. Funkcjonariusze wraz z kierowcą otworzyli drzwi naczepy, gdzie w niewielkiej przestrzeni między ładunkiem ukrywało się dwóch mężczyzn, obywateli Afganistanu a celem ich podróży były kraje Europy Zachodniej. Mężczyźni zostali przewiezieni na komisariat Policji a kierowca ciężarówki został zatrzymany do złożenia wyjaśnień.

Samochód ciężarowy przewoził do Polski membrany z tworzyw sztucznych, które stosowane są m.in. do uszczelniania podziemnych tuneli i do budowy tras szybkiego ruchu. Według dokumentów przewozowych załadunek towaru nastąpił 27 lipca w Turcji. Nielegalni pasażerowie mogli spędzić w naczepie nawet 8 dni.

REKLAMA

To już kolejny przypadek nielegalnej migracji. W maju 2021 r. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej zatrzymali 4 mężczyzn z Afganistanu, którzy podróżowali w tirze przewożącym klimatyzatory z Turcji do Polski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 sierpnia 2022 13:41
`