Niedzielski w TVN24: Nie ma planu, by szczepienia przeciw COVID-19 były obowiązkowe

8 maja 2021 12:07. Konferencja prasowa Adama Niedzielskiego fot. Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Takiego planu na razie nie ma. Na razie musimy przejść przez rejestrację kolejnych roczników – mówił w piątkowym wydaniu programu „Sprawdzam” Adam Niedzielski. Przypomnijmy, na ostatniej sesji wałbrzyscy radni przyjęli uchwałę zgodnie, wprowadzającą obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla wszystkich, pełnoletnich mieszkańców miasta i osób pracujących na terenie Wałbrzycha. Oceną przepisów zajmują się w tej chwili służby wojewody.

Minister zdrowia przyznał w programie stacji TVN24, że w najbliższym czasie trzeba dokończyć rejestrację na szczepienia kolejnych roczników, a po jej zakończeniu trzeba przeprowadzić szczepienia.

Tutaj jest dużo roboty, myślę, że na miesiąc dwa, myślę, że taka decyzja na razie… nie ma jej w planach – dodaje Niedzielski.

REKLAMA

Niedzielski dopytywany o to, czy rozważa podjęcie decyzji o obowiązku szczepień w późniejszym terenie, przyznał, że absolutnie nie.

Mamy od początku wyraźne założenie sformułowane, które po porostu działa. Widać, że ta liczba osób przekonywujących się do szczepienia, tak naprawdę bardzo systematycznie rośnie od początku realizacji Narodowego Programu Szczepień, a przypomnę, jak startowaliśmy to ten poziom przekonania do bycia zaszczepionym wynosił trzydzieści kilka procent, a dzisiaj jesteśmy powyżej sześćdziesięciu, blisko siedemdziesięciu procent osób deklarujących szczepienie – przekonywał Niedzielski, który był gościem piątkowego wydania programu „Sprawdzam”.

Oceną prawną uchwały wałbrzyskiej rady miejskiej zajmują się w tej chwili służby wojewody, który może uchylić przepisy.

Uchwała podjęta przez wałbrzyskich radnych miała wejść w życie w momencie, gdy pojawi się nieograniczony dostęp do szczepionek. Przepisy nie przewidują kar za niedostosowanie się do obowiązku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 maja 2021 12:07
`