Dodano: 18 grudnia 2023 14:47

Niebezpiecznie na drogach. Dziś do południa doszło do siedmiu kolizji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Poranek okazał się dość pechowy dla wielu kierowców – do południa doszło do siedmiu kolizji. Jak informuje policja najczęstszą przyczyną była jazda z prędkością niedostosowaną do panujących warunków atmosferycznych. Termometry wskazywały dodatnie temperatury, jednak przy samej nawierzchni panowały ujemne temperatury, co skutkowało oblodzeniem.

Najczęstszą przyczyną była jazda z prędkością nieprzystosowaną do warunków. Może się to wydawać nieco dziwne, patrząc na pogodę, bo świeci słońce, nie ma śniegu, nie pada deszcz, jednak jest to bardzo zdradliwe, ponieważ słońce świeci, a nawierzchnia jest zimna i oblodzona. Właśnie ta oblodzona nawierzchnia była najczęstszą przyczyną kolizji, które miały miejsce w Szczawnie-Zdroju na ulicy Ułanów Nadwiślańskich czy na Europejskiej – mówi rzecznik policji.

Policjanci jeździli od jednej kolizji do drugiej. Zdarzały się przypadki, gdy w trakcie ich obecności dochodziło do kolejnych zderzeń.

REKLAMA

Policjanci zostali wezwani do kolizji, gdzie kierujący nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Podczas obsługi tego zdarzenia, tuż obok radiowozu, doszło do kolejnej kolizji dokładnie z tej samej przyczyny, zbyt duża prędkość i zbyt mała odległość między pojazdami – mówi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek

Policja apeluje o zachowanie czujności, pogoda bywa zdradliwa. Intensywne słońce może oślepić, a przy samej nawierzchni, jest minusowa temperatura. Pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie, szczególnie przed świętami, kiedy na drogach pojawia się więcej aut, a w okolicach marketów robi się tłoczno.

Przede wszystkim należy zachować ostrożność, zwłaszcza w okolicach marketów i zwracać uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas tego przedświątecznego okresu ruch pieszych jest wzmożony. Ludzie udają się do galerii handlowych, zatem na drogach pojawia się więcej pieszych. Apeluję do kierowców i pieszych – dbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo, aby święta były spędzone w przyjemnej i radosnej atmosferze oraz aby ten rok zakończył się dla wszystkich szczęśliwie – mówi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek.

fot. użyczone czytelnik

fot. użyczone czytelnik

fot. użyczone czytelnik

fot. A. Pisarska/ Dzienni Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dzienni Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dzienni Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także