Niebezpieczne skrzyżowanie – policja podejmuje działania

23 stycznia 2018 13:53. Policjant kierujący ruchem na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej, Prostopadłej i Długiej. 23.01.2018 Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Wałbrzyscy kierowcy skarżą się, że odkąd z ulicy Wrocławskiej, na skrzyżowaniu z Prostopadłą i Długą, zdemontowano uszkodzoną przez orkan Fryderyka sygnalizację świetlną, bezpieczeństwo tego miejsca uległo zdecydowanemu pogorszeniu.  Tylko dziś (poniedziałek), od rana, doszło tam do dwóch kolizji drogowych.

Sprawdziliśmy. Rzeczywiście, ze szczególnymi utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy włączający do ruchu z ulicy Prostopadłej – szczególnie ci jadący w kierunku ulicy Długiej oraz Starego Zdroju. To właśnie oni musieli uzbroić się w cierpliwość – dzis w południe wyjazd z Prostopadłej okazywał się nie lada wyzwaniem.

Jak powiedział rzecznik wałbrzyskiej Policji sierż. sztab. Marcin Świeży, po dzisiejszych zdarzeniach miejsce to zostanie objęte szczególnym nadzorem policjantów ruchu drogowego, którzy dostali zadanie zwrócenia uwagi na utrudnienia występujące na skrzyżowaniu i w razie konieczności – ręcznego kierowania ruchem.

REKLAMA

– Oczywiście nie oznacza to, że policjanci będą kierowali ruchem non-stop – mówi sierż. sztab. Marcin Świeży. – skrzyżowanie będzie regularnie patrolowane i w momencie szczególnego natężenia ruchu lub zaobserwowania niebezpiecznych zachowań kierujących – policjanci podejmą działania. 

Policjanci jednak przypominają, że poza sygnalizacją świetlną, na skrzyżowaniu znajdują się oznaczenia pionowe i poziome, które regulują, niezależnie od sygnalizacji świetlnej, układ ruchu na skrzyżowaniu.

Kiedy bezpośrednio przed napisaniem tego tekstu pytaliśmy z-cę dyrektora ZDKiUM Bogusława Rogińskiego, ten nie potrafił precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie, kiedy na skrzyżowanie wróci sygnalizacja świetlna.

Skrzyżowanie ulic Wrocławskiej Orkana i Długiej. 23.01.2018 Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 stycznia 2018 13:53
`