Nie żyje uczestnik wypadku koło Dobromierza. Kobieta i 10-letnie dziecko w szpitalu

7 października 2020 10:17. Nie żyje kierowca samochodu biorącego udział w wypadku. fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Nie żyje kierowca Volkswagena Golfa, który brał udział w wypadku koło Dobromierza, do jakiego doszło dziś przed godziną 8 – tę informację potwierdziła rzecznik świdnickiej policji Magdalena Ząbek:

– Na drodze krajowej K5 na wysokości Dobromierza doszło do wypadku z udziałem trzech poajzdów: samochodów osobowych VW GOLF, Skoda i ciężarowego marki DAF. W Wyniku tego zdarzenia ciężko ranny został kierowca GOLFa. pomimo prowadzonej na miejscu akcji ratowniczej nie udało się go uratować. 

Dwie pozostałe osoby biorące udział w zdarzeniu nie odniosły większych obrażeń. W tym samym niemal czasie półtora kilometra dalej doszło do podobnego zdarzenia:

REKLAMA

– Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem Ford Fiesta nie ustąpiła przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy samochodu ciężarowego. W wyniku tego zdarzenia 37-letnia kobieta i 10-letnie dziecko trafili do szpitala. Kierowcy ciężarówki udzielono pomocy na miejscu. 

Krajowa piątka na wysokości Dobromierza jest zamknięta, Policja kieruje pojazdy objazdem przez miasto. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 13.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 października 2020 10:17
`