Nie żyje postrzelony w niedzielę myśliwy. Do wypadku doszło koło Dzierżoniowa

12 listopada 2019 11:14.

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Do wypadku doszło w niedziele w czasie polowania w okolicach miejscowości Uliczno w powiecie dzierżoniowskim. Zgłoszenie o postrzelonym w głowę myśliwym trafiło do policji około godziny dziesiątej.

Postrzelony w głowę 51-latek śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Stan mężczyzny był ciężki.

Niestety dziś otrzymaliśmy informację, że mężczyzna ten zmarł – mówi prokurator Ewa Kotyra Miklasiewicz.

REKLAMA

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. W niedzielę na miejscu, gdzie doszło do postrzelenia zabezpieczono broń i wykonano oględziny miejsca zdarzenia. Przesłuchano już część świadków. Zaplanowano także sekcję zwłok mężczyzny.

Śledztwo jest prowadzone w sprawie. Do chwili obecnej nie przedstawiono nikomu zarzutów. Są przesłuchiwani świadkowie. Zabezpieczono broń. W toku śledztwa, będzie konieczność powołania biegłych. Będzie powołany biegły, który przeprowadzi sekcję zwłok, jak również w toku śledztwa biegły z zakresu balistyki – dodaje Kotyra-Miklasiewicz.

Przypomnijmy, w weekend media ogólnopolskie informowały, że w czasie polowania doszło prawdopodobnie do wypadku. Pocisk, który rykoszetował miał wystrzelić inny, 70-letni myśliwy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 listopada 2019 11:14
`