Nie żyje pchnięty nożem 15-latek. Za tydzień miał mieć urodziny

11 maja 2019 15:52. Fot. archiwalna, Krzysztof Halla / 112 Polkowice

Tematy: 


Miał na imię Łukasz. Za tydzień obchodziłby 15. urodziny. Był synem policjanta. Został brutalnie zamordowany, bo stanął w obronie koleżanki. Do dramatycznych wydarzeń doszło dziś w nocy w Lubinie.

Do tragedii doszło w sobotę w nocy w okolicach Muru Pamięci na Wzgórzu Zamkowym. Według wstępnych ustaleń policji kilka minut po północy do trójki nastolatków – dwóch 16-letnich dziewczyn i  15-letniego chłopaka podeszło trzech dorosłych mężczyzn. Wywiązała się sprzeczka, podczas której jeden z nich pchnął nożem nastolatka.

Mimo akcji reanimacyjnej podjętej najpierw przez policjantów, następnie przez ratowników medycznych chłopaka nie udało się uratować.

REKLAMA

Dzięki gęstej w tym miejscu sieci monitoringu policjantom dość szybko udało się ustalić i zatrzymać przypuszczalnych sprawców. Jak się okazało to nie był to ich pierwszy konflikt z prawem. Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że w kurtce jednego z nich policja znalazła nóż.

Na jutro w miejscu zdarzenia zaplanowano czynności z udziałem prokuratora. To on podejmie decyzję o tym, czy mężczyznom zostaną postawione zarzuty.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 maja 2019 15:52
`