Nie tylko karta mieszkańca. W Wałbrzychu będzie także Karta Rodziny Zastępczej

19 kwietnia 2024 13:04. Piecza zastępcza- około 140 dzieci czeka na rodziny. Nietypowa akcja promocyjna w autobusie. fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Po programie karty mieszkańca „Kocham Wałbrzych”, miasto chce przyjąć program Wałbrzyskiej Karty Rodziny Zastępczej. Projekt w tej sprawie ma pojawić się na najbliższej sesji rady miejskiej. Program ma wspierać rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Posiadacze kart będą mogli liczyć na specjalne ulgi.

Karty będą mogły otrzymać rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka objęte wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. Z ulg będzie można korzystać niezależnie od dochodów.

Pomysł to ma pomóc w promocji pieczy zastępczej, a jednocześnie ma ułatwić rodzinom zastępczym dostęp do różnego rodzaju oferty miejskich instytucji, czy przedsiębiorców, którzy dołączą do programu. Nie ma jeszcze informacji dotyczących na jakie zniżki i gdzie będą mogli liczyć właściciele karty. Lista ulg ma być dopiero opublikowana na stronach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

REKLAMA

– Do udziału w Programie zostaną zaproszeni przedstawiciele m.in. teatrów, muzeów, klubów sportowych, filharmonii, właściciele restauracji czy organizatorzy wydarzeń – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Na koniec ubiegłego roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu swoim wsparciem obejmował ponad 290 rodzin zastępczych, w których przebywało ponad pół tysiąca dzieci i młodzieży do 25 roku życia.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 kwietnia 2024 13:04
`