Nie piłem. Nie rozmawiałem z politykami PiS. Tomasz Siemoniak pisze do wyborców

24 września 2021 20:50. Nie piłem. Nie rozmawiałem z politykami PiS. Tomasz Siemoniak pisze do wyborców fot. Dziennik Wałbrzych

W minioną środę Tomasz Siemoniak oddał się do dyspozycji szefa Platformy Obywatelskiej. To pokłosie wizyty na urodzinach znanego dziennikarza. Poseł ziemi wałbrzyskiej nie komentował sprawy. Dziś do sprawy odniósł się we wpisie na facebooku.

Tomasz Siemoniak pisze, że wiele osób za pośrednictwem portalu społecznościowego pyta go o jego obecność na spotkaniu urodzinowym redaktora Roberta Mazurka. Przypomnijmy, impreza, na której pojawił się Siemoniak odbyła się 17 września. Na urodzinach dziennikarza gościli politycy różnych frakcji politycznych.

Choć nie wypowiadam się w mediach to z szacunku do pytających tutaj krótko odpowiem: żadnego alkoholu na spotkaniu nie piłem, z posłami PiS żadnego kontaktu nie miałem. Z jednym z ministrów (posłem z mojego okręgu wyborczego) i jego żoną (w większej grupie – co widać na zdjęciu) zamieniłem kilka słów przy wyjściu – pisze na FB Siemoniak.

REKLAMA

Poseł zapewnia, że nie wiedział, kto będzie na imprezie. Żałuje, że w piątek po godzinie dwudziestej drugiej nie został w sejmie. Czuł się jednak zobowiązanym potwierdzeniem zaproszenia i zamiarem osobistego złożenia życzeń. Przypomnijmy, w tym czasie trwały obrady sejmu. Sprawę opisał Fakt.

Nikt z mediów przed wtorkową publikację mnie nie pytał, gdzie byłem w piątek wieczorem. Ale oczywiście konsekwencje polityczne są twarde i jasne, ponoszę je oddawszy się do dyspozycji przewodniczącego Donalda Tuska, do którego ocen i wyczucia politycznego mam absolutne zaufanie przez 30 lat współpracy – pisze Siemoniak.

Poseł dodaje, że z tymi, którzy niszczą Rzeczpospolitą od sześciu lat i ich niegodziwościami zamierza nadal walczyć z pełną determinacją.

Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia i z pokorą przyjmuję ostrą krytykę. Przepraszam za wszystkie publiczne skutki mojego działania – kończy swój wpis Tomasz Siemoniak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 września 2021 20:50
`