Nie obwodnica, a Europejka… trwa konkurs na nazwę budowanej obwodnicy Wałbrzycha

24 czerwca 2021 15:24. Budowa obwodnicy Wałbrzycha - fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

„Europejka” tak nazywała by się budowana obwodnica Wałbrzycha, gdyby konkurs na jej nazwę zakończył się dziś. Konkurs trwa jednak do połowy lipca, a mieszkańcy mogą głosować jeszcze na dwie inne propozycje.

„Obwodnica Zachodnia Wałbrzycha imienia Roberta Schumana” to nazwa, która zajmuje drugie miejsce w konkursie. Na trzecim miejscu jest nazwa – „Europejska”.

Do konkursu wpłynęło sześćdziesiąt propozycji. Główna zasada brzmiała, że nazwy mają nawiązywać do szeroko pojętej idei europejskości. Prosiliśmy biuro prasowe miasta o ich udostępnienie, wciąż czekamy. Z pośród nadesłanych pomysłów komisja wybrała trzy propozycje. Nawiązanie do europejskości potraktowano w tym przypadku dość dosłownie, bo dwie z trzech konkursowych propozycji to po prostu „Europejka” i „Europejska”.

REKLAMA

Do piętnastego lipca trwa głosowanie. Szczątkowe dane dotyczące głosowania poznamy jeszcze 29 czerwca , 3 i 13 lipca. Wyniki konkursu komisja ogłosi 31 lipca.

Gdyby konkurs zakończył się dziś, mielibyśmy „Europejkę”, drogę, którą po zakończeniu budowy najszybciej przelecimy z Podzamcza do Śródmieścia.

Budowana w ciągu drogi krajowej numer 35 obwodnica Wałbrzycha miała być już gotowa. Pojawiły się jednak problemy, które sprawiły, że budowa drogi przedłuży się o co najmniej pół roku. Trasa będzie miała niespełna sześć kilometrów.

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 czerwca 2021 15:24
`