Nie miał OC, przeglądu, prawa jazdy i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Uciekał przed policją

30 stycznia 2019 14:42. Wałbrzyska policja wyposażona została w nowe urządzenie pomiarowe. Na zdjęciu policjancji Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu podczas kontroli prędkości w miejscowości Borówno. 17.01.2018 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Policjanci z Marciszowa zatrzymali 40-letniego mężczyznę, którego lista wykroczeń zadziwiła nawet samych funkcjonariuszy.  Zaczęło się od tego, że kierujący samochodem Peugeot Boxer mężczyzna nie zatrzymał się do rutynowej kontroli drogowej. Policjanci podjęli pościg za mężczyzną, który uciekał najpierw samochodem, a następnie, kiedy go porzucił – pieszo przez pola.

Ucieczka nie trwała długo, a sam uciekinier został zatrzymany. Podczas sprawdzania tożsamości okazało się, że mężczyzna nie tylko nie posiada aktualnego badania technicznego. Pojazd, którym się poruszał nie był ubezpieczony, a sam sprawca posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami i zabrane prawo jazdy. Badanie alkomatem nie wykazało obecności aklholu we krwi.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Za próbę niezastosowanie się do poleceń policji i próbę ucieczki grozi mu kara pozbawienia wolności do lat od roku do lat trzech. Za prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu, na dodatek bez bez wymaganych dokumentów – od 5 do 8 lat.

REKLAMA

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 stycznia 2019 14:42
`