Dodano: 16 lutego 2022 15:27

nasz news Nie ma pieniędzy na remont Matejki i rondo na Moniuszki. Rządowa lista dofinansowania bez Wałbrzycha

Wałbrzych nie znalazł się wśród beneficjantów ogłoszonego dziś rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych. Miasto chciało wyremontować za te pieniądze ulicę Matejki i Moniuszki oraz wybudować rondo na skrzyżowaniu Moniuszki i Sikorskiego.

Listę gmin, które w tej transzy otrzymają od rządu pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych opublikował w mediach społecznościowych Michał Dworczyk. Pieniądze na sfinansowanie remontów i przebudowy dróg otrzymają niemal wszystkie gminy w regionie. Na liczącej 38 pozycji liście gmin z regionu wałbrzyskiego zabrakło Wałbrzycha. Gmina starała się o sfinansowanie generalnego remontu ścisłego śródmieścia miasta – ulicy Matejki i Moniuszki – wraz z przebudową infrastruktury podziemnej oraz budowę wyczekiwanego przez mieszkańców ronda na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Moniuszki. Łącznie obie inwestycje wyceniono na około 6 milionów złotych.

W regionie największe dofinansowanie otrzymały Świebodzice – tam popłynie ponad 4 miliony złotych. Prawie milion złotych otrzyma Mieroszów, 800 tysięcy Szczawno-Zdrój. Dwa projekty o łącznej wartości 1 mln 200 tys zrealizuje z rządowych pieniędzy Głuszyca.

– Brak dofinansowania rządowego odsuwa w czasie, ale nie oznacza rezygnacji z tych inwestycji – powiedział naszemu reporterowi rzecznik wałbrzyskiego Ratusza Edward Szewczak. – Skoro nie możemy liczyć na rząd, postaramy się poszukać innego sposobu ich sfinansowania.

Przypomnijmy, że budowa ronda zaplanowana była jeszcze w tym roku. W tej chwili trwają prace projektowe, postępowanie przetargowe miało być realizowane latem tego roku.

Źródło: Facebook Michał Dworczyk

Źródło: Facebook Michał Dworczyk

Wałbrzych. Granat w budynku przy Matejki? Na miejscu pracuje policja fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Minister Michał Dworczyk. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Zobacz także