Dodano: 16 lutego 2022 15:27

Nie ma pieniędzy na remont Matejki i rondo na Moniuszki. Rządowa lista dofinansowania bez Wałbrzycha

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Wałbrzych nie znalazł się wśród beneficjantów ogłoszonego dziś rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych. Miasto chciało wyremontować za te pieniądze ulicę Matejki i Moniuszki oraz wybudować rondo na skrzyżowaniu Moniuszki i Sikorskiego.

Listę gmin, które w tej transzy otrzymają od rządu pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych opublikował w mediach społecznościowych Michał Dworczyk. Pieniądze na sfinansowanie remontów i przebudowy dróg otrzymają niemal wszystkie gminy w regionie. Na liczącej 38 pozycji liście gmin z regionu wałbrzyskiego zabrakło Wałbrzycha. Gmina starała się o sfinansowanie generalnego remontu ścisłego śródmieścia miasta – ulicy Matejki i Moniuszki – wraz z przebudową infrastruktury podziemnej oraz budowę wyczekiwanego przez mieszkańców ronda na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Moniuszki. Łącznie obie inwestycje wyceniono na około 6 milionów złotych.

W regionie największe dofinansowanie otrzymały Świebodzice – tam popłynie ponad 4 miliony złotych. Prawie milion złotych otrzyma Mieroszów, 800 tysięcy Szczawno-Zdrój. Dwa projekty o łącznej wartości 1 mln 200 tys zrealizuje z rządowych pieniędzy Głuszyca.

REKLAMA

– Brak dofinansowania rządowego odsuwa w czasie, ale nie oznacza rezygnacji z tych inwestycji – powiedział naszemu reporterowi rzecznik wałbrzyskiego Ratusza Edward Szewczak. – Skoro nie możemy liczyć na rząd, postaramy się poszukać innego sposobu ich sfinansowania.

Przypomnijmy, że budowa ronda zaplanowana była jeszcze w tym roku. W tej chwili trwają prace projektowe, postępowanie przetargowe miało być realizowane latem tego roku.

Źródło: Facebook Michał Dworczyk

Źródło: Facebook Michał Dworczyk

Wałbrzych. Granat w budynku przy Matejki? Na miejscu pracuje policja fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Minister Michał Dworczyk. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także