NIE! dla hejtu. Podjęliśmy decyzję o blokowaniu komentarzy. Apelujemy o rozwagę w sieci!

4 marca 2022 18:30. Infografika / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Długo wstrzymywaliśmy się z tą decyzją, bo jako wolne medium uważamy, że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii. Wyrażanie opinii nie ma jednak nic wspólnego z coraz większą liczbą komentarzy propagujących nienawiść! A tych w ostatnich dniach zaczęło przybywać lawinowo. Drugim problemem, z którym przyszło nam się zmierzyć w ostatnim czasie to rosnąca liczba tak zwanych „trolli”.

3 lata temu wyłączyliśmy komentarze, w zasadzie anonimowe, na stronach Dziennika. Dziś podjęliśmy decyzję o wyłączeniu możliwości komentowania wszystkich tekstów na portalu społecznościowym FB. Z doświadczenia wiemy, że komentarze usuwane pod jednym ze wpisów pojawiają się niemal natychmiast pod innym wpisem, nawet niezwiązanym tematycznie.

W obecnej sytuacji zdecydowanie nie zgadzamy się na propagowanie jakichkolwiek objawów nienawiści w internecie – nacjonalizmu, homofobii czy po prostu wpisów urągających dobremu wychowaniu. Osobnym problemem jest także działalność tak zwanych „trolli”. Mamy świadomość, że dezinformacja jest także jedną z metod wpływania na nastroje społeczne czy nawet sytuację polityczno-gospodarczą danego miasta, czy nawet kraju. Nie zgadzamy się na to i z całą mocą będziemy z tym walczyć.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 marca 2022 18:30
`