Dodano: 31 sierpnia 2020 17:39

Nie było Toyota Półmaratonu, będzie Bieg Niepodległości

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


500 biegaczy – po 250 uczestników na dwóch dystansach – 5 i 10 km – to maksymalna liść uczestników jaka będzie mogła wziąć udział w zorganizowanym po raz pierwszy w Wałbrzychu Biegu Niepodległości. Trasa prowadziła będzie od Aqua Zdroju do centrum zahaczając o Starą Kopalnię.

To pierwsza impreza biegowa w Wałbrzychu po ogłoszeniu pandemii koronawirusa. Impreza, która planowana była jeszcze przed ogłoszeniem obostrzeń pandemicznych, dziś ma być substytutem odwołanego w sierpniu Toyota Półmaratonu.

– Traktujemy ten bieg jako eksperyment, jako próbę pokonania strachu i obostrzeń pandemicznych, ale w sposób mądry i bezpieczny. Zrobimy wszystko, żeby było dobrze, bezpiecznie, ale przed nami dwa trudne miesiąca obserwowania jak się będzie rozwijała pandemia. – powiedział prezydent Wałbrzycha roman Szełemej.

REKLAMA

W ramach imprezy zaplanowano jedną lub dwie 5-kilometrowe pętle prowadzące od Aqua Zdroju przez ulicę Piasta, Wysockiego, tren Starej Kopalni do ronda Wałbrzyskich Twórców na ulicy Wysockiego. Tam biegacze zawrócą i pobiegną z powrotem w stronę Aqua Zdroju. Wyznaczona w ten sposób pętla to niemal dokładnie 5 km.

Jak zapowiedzieli organizatorzy biegu prowadzone są rozmowy ze Starą Kopalnią i Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury, w celu przeprowadzenia części trasy przez wnętrza obiektów. Czy to się uda, dowiemy się na kilka tygodni przed startem biegu.

Impreza biegowa w Aqua Zdroju.  fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Impreza biegowa w Aqua Zdroju.  fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także