Nie będzie taryfy ulgowej dla podatników w związku z Polskim Ładem

21 stycznia 2022 10:10. Urząd Skarbowy w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Nie będzie taryfy ulgowej dla podatników, którzy pomylą się przy składaniu zeznań podatkowych według przepisów Polskiego Ładu – zapowiedziała naczelnik wałbrzyskiego Urzędu Skarbowego Aneta Szewc. Łatwiej ma być w ZUS-ie. Będziemy edukować i egzekwować przepisy – mówią urzędnicy wałbrzyskiej skarbówki

Na taryfę nie ma co liczyć. Pani naczelnik Szewc nie pozostawia złudzeń. Na przygotowanie się do składania zeznań będzie cały rok, a na wszystkich, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości czekają urzędnicy, którzy udzielą porady. Za błędy w złożonych zeznaniach będą nakładane kary.

– Kładziemy tutaj nacisk przede wszystkim na edukację, także nie chciałabym tutaj mowić o jakimś rozliczaniu, wyciąganiu konsekwencji, naprawdę uruchamiamy wszystkie siły, wszystkie możliwości, żeby wspierać podatników, żeby im ułatwiać, wyjaśniać i żeby takie błędy się nie zdarzały. – powiedziała w odpowiedzi na pytanie naszego reportera naczelnik Urzędu Skarbowego w Wałbrzychu Aneta Szewc.

REKLAMA

Dużo bardziej liberalne podejście do płatnika zadeklarowała dyrektor wałbrzyskiego oddziału ZUS Beata Dyko Tu padła jednoznaczna deklaracja wspierania przedsiębiorców w taki sposób, aby jak najgładziej przejść przez pierwszy rok funkcjonowania Polskiego Ładu

– Nigdy Zakład Ubezpieczeń społecznych nie stosował kar wobec przedsiębiorców, którzy spóźnią się ze złożeniem dokumentów rozliczeniowych. Na bardziej zależy na tym, żeby te dokumenty były złożone i żebyśmy mieli mniej postępowań wyjaśniających, jeżeli będą w tych dokumentach błędy. I tak, jeżeli bąd się zdarzy, nbasz pracownik zadzwoni, poinformuje i są, proszę państwa, dopuszczalne korekty – wyjaśniła dyrektor wałbrzyskiego oddziału ZUS Beata Dyko.

Obie instytucje zapowiadają oddelegowanie całego szeregu pracowników do kontaktu z płatnikami. W dobie pandemii zalecają kontakt telefoniczny jednak tak w wałbrzyskim ZUS-ie jak i Urzędzie Skarbowym będą stworzone działy, w których pracownicy udzielą wszelkich niezbędnych informacji na temat wprowadzonych właśnie przepisów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 stycznia 2022 10:10
`