Dodano: 23 lipca 2021 18:56

Nie będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta Szełemeja. Zebrano zaledwie garstkę podpisów

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Nie więcej niż 2 tysiące podpisów udało się zebrać grupie osób, chcących odwołać prezydenta Wałbrzycha. Inicjatywa była pokłosiem podjęcia przez Radę Miasta uchwały o obowiązkowych szczepieniach mieszkańców Wałbrzycha i osób w Wałbrzychu pracujących.

Aby referendum mogło się odbyć organizatorzy musieliby zebrać ponad 8 tysięcy podpisów. Tymczasem z trudem zbliżyli się do granicy 2 tysięcy. O wynikach zbiórki poinformowano dziś po południu w Szczawnie-Zdroju. Inicjatorzy nie kryli rozczarowania niewielką ilością zebranych głosów. Teraz listy z podpisami trafić mają do Komisarza Wyborczego.

Dzisiejsza pikieta w Szczawnie-Zdroju odbyła się pomimo braku zgody burmistrza miasta, który nie wydał zezwolenia na jej organizację. Grupie kilkudziesięciu osób przyglądała się policja i straż miejska. Nie doszło do żadnych incydentów.

REKLAMA

Policja przyglądająca się pikiecie w Szczawnie-Zdroju. For. Agnieszka Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Źródło: Screen FB / WIR Masz głos

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także