Dodano: 3 czerwca 2024 09:50

Nie będzie przebudowy łącznika ze Starego Julianowa do Dziećmorowic. Projekt został odłożony na półkę

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Powiat Wałbrzyski odkłada na półkę pomysł przebudowy i poszerzenia łącznika ze Starego Julianowa do Dziećmorowic. Poprzedni zarząd chciał wąską drogę poszerzyć, rozpisano już  przetarg na projekt. No i właśnie wyniki tego przetargu są powodem tego, że inwestycja zostanie odłożona w czasie. Jak powiedział mi zastępca starosty wałbrzyskiego Mirosław Lech, ze strony wykonawców wpłynęła zaledwie jedna oferta, której wartość zdecydowanie przekraczała kwotę możliwą przez Starostwo do zaakceptowania::

– To kwota ponad 300 tysięcy. Jak za tak niewielki odcinek to zdecydowanie za dużo – powiedział wicestarosta.

Odłożenie decyzji o rozbudowie drogi nie oznacza tego, że powiat nie będzie się nią interesował. Mają zostać przeprowadzone prace przy odwodnieniu drogi tak, aby spływająca z dość stromej góry woda nie zalewała ulicy Sienkiewicza w Dziećmorowicach, gdzie obie drogi się łączą.

REKLAMA

Dziś najważniejszą inwestycją w Powiecie Wałbrzyskim jest dokończenie rozpoczętego jeszcze w ubiegłym roku remontu drogi z Sokolca do Sierpnicy – to droga łącząca przez góry nie tylko dwie gminy – Walim i Głuszycę, ale i położone na ich terenie największe atrakcje turystyczne regionu – resort narciarski oraz dwie podziemne części kompleksu Riese – Osówkę i Rzeczkę.

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także