Dodano: 14 września 2021 15:00

Nie będzie modernizacji DK35 z Wałbrzycha do Świdnicy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Droga krajowa DK35 z Wałbrzycha do Świdnicy nie będzie modernizowana. Plany remontu i zamiany jej w szeroką, dwupasmową jezdnię odłożono na półkę w związku z rozpoczęciem prac nad drogą ekspresową S5, mającą połączyć Wrocław z Bolkowem. Z dyrektor wrocławskiego oddziału GDDKiA Lidią Markowską rozmawiał nasz reporter Jacek Zych

Droga DK35 to jedna na najbardziej eksploatowanych dróg krajowych w regionie. Codziennie pomiędzy Świdnicą a Wałbrzychem przejeżdża ponad 35 tysięcy samochodów. O remont wysłużonej drogi od lat apelowali kierowcy i samorządowcy. Jeszcze dwa lata temu były plany poszerzenia jej do dwóch pasów ze zwężeniem w Mokrzeszowie. To jednak już przeszłość:

Ponieważ powstanie nowa droga ekspresowa S5 od Bolkowa i skrzyżowaniem z S3 aż do połączenia z przyszłą S8 dlatego nie będziemy rozbudowywać drogi krajowej numer 35 – powiedziała naszemu reporterowi Lidia Markowska, dyrektor wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

REKLAMA

Trasą S5 pomiędzy Bolkowem a Wrocławiem pojedziemy nie wcześniej niż za 10 lat. Tymczasem kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada prace na DK35, będą to jednak bardziej bieżące remonty niż zmiana pasa jezdni.

Droga DK35 pomiędzy Wałbrzychem a Świdnicą. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Droga DK35 pomiędzy Wałbrzychem a Świdnicą. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wypadek na DK35 koło Komorowa. fot. arch.  Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wypadek na DK35 koło Komorowa. fot. arch.  Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także