Dodano: 27 maja 2021 18:22

Nie będzie kąpieliska nad Jeziorem Bystrzyckim. Tego gminnego. Będzie inne?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Adam Hausman, wójt gminy Walim przyznaje, że gmina nie uruchomi w tym roku swojego kąpieliska, bo jest zbyt późno, a żadnych starań w tym kierunku nie rozpoczęto. Dodaje jednak, że ma informację o tym, iż takie miejsce chce uruchomić działający nad Jeziorem Bystrzyckim przedsiębiorca.

Ja mam taką informację, że tam przy przystani, przy byłym ośrodku Wodniak, ta nazwa już chyba tam pozostanie, że tam przedsiębiorca będzie próbował w tym roku uruchomić to kąpielisko. My jako gmina w tym roku na pewno nie uruchomimy – przyznaje Adam Hausman.

Wójt gminy Walim przyznaje, że, aby uruchomić kąpielisko w lipcu, procedura i przygotowania musiałby się rozpocząć w styczniu. Wówczas nie wiadomo jednak było, jak będą wyglądać obostrzenia i zasady w czasie tegorocznych letnich miesięcy.

REKLAMA

W styczniu sądziliśmy, że nic nie będzie czynne. Na pewno gmina nie uruchomi, ale będziemy wspierać tutaj przedsiębiorcę – dodaje wójt.

Hausman przypomina, że nad Jeziorem Bystrzyckim działały ostatnio dwa kąpieliska. Gmina, swojego, w tak krótkim czasie nie jest w stanie przygotować.

Zapora w Lubachowie. Jezioro Bystrzyckie. fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Kładka w Zagórzu Śląskim. fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Kładka w Zagórzu Śląskim. fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Kładka w Zagórzu Śląskim. fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Uroczyste otwarcie kładki nad Jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim. fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także